O mně

jindrich pokora

Ing. Jindřich Pokora, M.A.

Má cesta za řízením osobních a rodinných financí mě dovedla až do bodu, kdy mě mí příbuzní a kamarádi žádali o radu. A pak mě napadlo to stejné zpřístupnit všem, a vznikl tak Portál jako služba pro ty, kteří jsou ochotní investovat sami.

Aktuálně se plně věnuji investování do veřejně obchodovaných společností (akcií), což zahrnuje vyhledávání zajímavých investičních myšlenek na poli akcií po celém světě, spravování mých portfolií na Portálu a vytváření výukových materiálů (na Portálu a YouTube). 

Vystudoval jsem na katedře Podnikového řízení (ESF MUNI Brno) a institutu CERGE-EI v Praze pod Českou akademií věd, kde jsem studoval ekonomii a aplikovanou statistiku. Nejcennějším předmětem pro investování v Brně bylo účetnictví a daně, zatímco v Praze to byla statistika a behaviorální finance.

6 let jsem působil v podnikovém poradenství pro velké firmy. To mi dalo neocenitelný vhled do toho, jak podniky skutečně fungují.

Dříve jsem silně koktal a jako svůj koníček vedu projekt bezkoktani.cz, kde pomáhám ostatním s dosažením plynulé řeči bez námahy. Je to naplňující a smysluplná práce s těmi několika z nás, kteří zápasí se sebevyjádřením se. V rámci této aktivity jsem napsal knihu Psychosomatika koktání a stal se certfikovaným koučem International Coach Federation.

Investiční úspěch závisí také na osobním charakteru

Investování nemusí být jen o úsilí vydělat peníze. Můžeme ho také využít k osobnímu rozvoji.

N

Dlouhodobá orientace

N

Touha učit se

N

Ochota přiznat chybu

N

Akumulace znalostí

N

Radost z procesu

N

Pozornost na detail

N

Naslouchání různým pohledům

N

Závazek k excelenci

$$$

Ta největší výhoda, kterou soukromý investor může mít, je dlouhodobá orientace.

– Seth Klarman

Velmi rád Vás budu podporovat na Vaší cestě

Email

jindrich@rozumnyinvestor.cz