fbpx

O mně

Ing. Jindřich Pokora, M.A.

jindrich pokora

Má cesta za řízením osobních a rodinných financí mě dovedla až do bodu, kdy mě mí příbuzní a kamarádi žádali o radu. A pak mě napadlo to stejné zpřístupnit všem

Vystudoval jsem na katedře Podnikového řízení (ESF MUNI Brno) a institutu CERGE-EI v Praze pod Českou akademií věd, kde jsem studoval ekonomii a aplikovanou statistiku. Nejcennější předmět v Brně bylo účetnictví a daně, zatímco v Praze to byla statistika a behaviorální finance.

Již přes 5 let působím v podnikovém poradenství pro velké firmy. To mi dává neocenitelný vhled do toho, jak podniky skutečně fungují.

Moje principy investování

Minimalizace rizika

Vybírám si investice, kde můžu ztratit jen velmi málo, zatímco můžu získat hodně.

Znalosti

Investuji do podniků na základě důkladné analýzy.

Trpělivost

Můj investiční horizont je 8 let a více. Nejsem tak závislý na krátkodobých náladách trhu.

Mám rád volatilitu

Poklesy cen mi umožňují nakupovat levně. Vysoké ceny jsou možnosti prodávat.

Přístup vlastníka

Vlastním podniky, ne akcie. Tečka.

Diverzifikace

Vždy se můžu mýlit. Vlastnictvím více podniků tento risk snižuji.

Jindřich Pokora – další aktivity

Zajímám se také o osobní růst – jsem certifikovaným koučem International Coach Federation. Rád pomáhám ostatním dosahovat jejich nejen finančních cílů. Starost o osobní finance je důležitou součástí mého odpovědného života, ale není jedinou.

Dříve jsem silně koktal a nyní vedu projekt bezkoktani.cz, kde pomáhám ostatním s dosažením plynulé řeči bez námahy. Je to naplňující a smysluplná práce s těmi několika z nás, kteří zápasí se sebevyjádřením se. Také jsem napsal knihu Psychosomatika koktání.